A kormány meghirdeti a német-magyar barátság évét

1,5 milliárd forrást biztosít a kormány a programok szervezésére

Külföld
  • 2014.11.14. - 20:00

A Magyar Közlöny pénteki számában megjelent kormányhatározat szerint a berlini fal leomlása, illetve a német újraegyesítés negyedszázados évfordulójára figyelemmel a 2014. november 9. és 2015. október 3. közötti időszak a német-magyar barátság éve.

Az ezzel összefüggő programok megrendezésére az idei központi költségvetésben 700 millió forintot csoportosítanak át a Miniszterelnökség rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékából. 
A kormány egyúttal felkérte Lázár János Miniszterelnökséget vezető minisztert, valamint Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert, hogy gondoskodjanak arról: jövőre 800 millió forint álljon rendelkezésre a programsorozat végrehajtására.



Forrás: MTI

Reklám