Törőcsik Mari is szerepet vállalt a salgótarjáni sortűzről készülő filmben, amelyet 2015. december 8-án, az 59. évfordulón szeretnének bemutatni - tudta meg az MTI a rendezőtől csütörtökön.
Matúz Gábor elmondta: a Nemzet Művésze és a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és kétszeres Jászai Mari-díjas magyar színésznő az az asszony lesz a filmben, akinél egy fiatal salgótarjáni orvosházaspár lakik albérletben. Ők előző este még mozielőadásról térnek haza, másnap, a sortűz napján pedig a sebesülteket próbálják menteni.




