Az áramrendszerek összekapcsolásának lehetőségéről, a gázellátás diverzifikációjáról, emellett Bulgária csatlakozásáról a schengeni övezethez és a migráció kezelésének módjáról is tárgyalt Áder János államfő Roszen Plevneliev bolgár köztársasági elnökkel kedden Szófiában. A megbeszélés részleteiről a felek közös sajtótájékoztatón számoltak be.
Áder János azt emelte ki, hogy az Európai Unió intézményi reformja során is szükség van a két ország közös gondolkodására. Az államfő emellett a mezőgazdaságban látott komoly lehetőséget az együttműködésre, hangsúlyozva: a bolgár kertészek a minőséget, a megbízható árut jelentik egész Európa számára.




