Tovább folytatódik az egyeztetés a Kereszténydemokrata Néppárt szabad vasárnapról szóló kezdeményezéséről, amely december elejére, közepére nyerheti el végleges formáját – közölte Rétvári Bence, a kisebbik kormánypárt alelnöke a tegnapi sajtótájékoztatón, amelyet munkavállalói szervezetekkel és két boltlánc képviselőjével közösen tartott.
Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke arról beszélt, hogy nem rózsás a munkavállalók helyzete, és változtatni szükséges a meglévő szabályozáson – írta a Magyar Távirati Iroda.
Szatmári-Jähl Angéla, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség elnöke hangsúlyozta, hogy a forgalom nem csökken majd, semmiféle elbocsátásra nem kell számítani az intézkedés miatt.
Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója közölte, maximálisan kiállnak a vasárnapi nyitva tartás korlátozása mellett, és rosszindulatú találgatásnak tartotta, hogy ennek haszonélvezője a bolthálózatuk lenne.
Pólya Miklós, az egyik bútorvállalat jogtulajdonosa bejelentette, a törvényi szabályozástól függetlenül a boltjaik nem nyitnak ki 2015. január 1-jétől vasárnaponként.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége népszavazást kezdeményez a boltok vasárnapi nyitva tartása mellett.



