Átadták az idei lakiteleki filmes díjakat

Kultúra
  • 2014.11.08. - 14:06

Vargyasi Levente sepsiszentgyörgyi rendező Meszesek című alkotása nyerte a Közösségi Televíziók XIV. Filmszemléjének fődíját. Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Lakiteleki Népfőiskola alapítója a pénteki lakiteleki díjátadón elmondta, hogy hatvanegy benevezett film közül huszonkettő jutott a döntőbe.

A nagydíjat Zajti Gábor, Kovács Géza és Hajnal Gergely rendező vehette át. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma különdíját Csibi László nyerte. A Lakiteleki Népfőiskola, a Szent István Egyetem és a Dunaversitas Egyesület által megrendezett filmszemle elnöke Sára Sándor hangsúlyozta: az a cél, hogy segítsék a pályájuk elején álló alkotókat. Lezsák Sándor pedig bejelentette: az érdeklődők megtekinthetnek a filmekből egy válogatást a Magyar Kultúra Napján a budapesti Uránia Filmszínházban.

Reklám