Egyértelmű lett, nem volt jó döntés Fernando Alonso számára, hogy 2009 végén a Forma–1-es Ferrari-csapathoz igazolt.
Nos tegnap már tényként közölték nyugati internetes oldalak, hogy Alonso a napokban aláír a McLarenhez, és 2015-től újra a brit istállónál fog versenyezni, méghozzá a Honda támogatásával, ami akár sikertörténet is lehet a számára. Azt nem lehetett tudni persze, kinek a helyére érkezik a kétszeres világbajnok. Nos, úgy tűnik, Jenson Button lesz az áldozat, Wokingban a fiatal Kevin Magnussenben látják a jövőt. A hírek szerint ezt hamarosan be is jelentik, a felek csak arra várnak, hogy a Ferrari felbontsa pilótája 2016-ig szóló szerződését. A spanyol két évre írhat majd alá, plusz vállal egy harmadikat is, ha minden úgy alakul, ahogy tervezi.
Az angol The Times című lap értesülése szerint a Caterham és a Marussia csődje után megijedt Lotus, Force India és Sauber a múlt heti Amerikai Nagydíj előtt bojkottal fenyegetett arra az esetre, ha nem történik lépés a Forma–1 pénzügyeit illetően. A veszély akkor hárult el, amikor az F1 kereskedelmi jogainak többségi tulajdonosa, a CVC befektetési csoport elnöke, Donald McKenzie megígérte, a CVC 100 millió fontos (40 milliárd forint) gyorssegélyt folyósít a nehézségekkel küszködő csapatoknak. Csak a tisztánlátás kedvéért: a Forma–1 tavaly 795 millió fontos (315 milliárd Ft) profitot termelt a CVC-nek és a kisebb részvényeseknek.



