A vesztegetés miatt négy év letöltendő börtönre ítélt Wieszt János egykori szocialista újbudai képviselő büntetésének súlyosbítását kérte a volt politikus másodfokú tárgyalásán az ügyész pénteken a Fővárosi Ítélőtáblán.
A XI. kerület vagyongazdálkodási bizottságának egykori szocialista elnökét 2010-ben buktatta le egy vállalkozó egy rejtett kamerával készített felvétellel, amelyen Wieszt kétmillió forint kenőpénzt fogad el tőle egy kerületi üzlethelyiség bérbeadása ügyében. A vád szerint az elsőrendű vádlott két ügyvéd társa is részt vett üzlethelyiségekkel kapcsolatos vesztegetésekben, de a volt MSZP-s politikushoz hasonlóan végig tagadták bűnösségüket.
A Fővárosi Törvényszék januárban első fokon Wiesztet négy év börtönnel, 2,2 millió forintos vagyonelkobzással sújtotta vezető beosztású személy által elkövetett hivatali vesztegetés miatt.A másod- és harmadrendű vádlott két-két év börtönt kapott.



