Egyetemi előadáson gyilkoltak meg egy afganisztáni alkormányzót

Az ablakon keresztül lőtt rá egy fegyveres

Külföld
  • 2014.11.03. - 09:56

Lelőtték a dél-afganisztáni Kandahár tartomány kormányzóhelyettesét, miközben egy egyetemi előadást hallgatott - közölték helyi tisztviselők hétfőn.

A beszámoló szerint a 32 éves Abdul Kádim Patjall a kandahári egyetem termében tartózkodott vasárnap este, amikor egy fegyveres az ablakon keresztül rálőtt. A férfi súlyosan megsebesült, kórházba szállították, de életét már nem tudták megmenteni.
Patjal tanári képzésen vett részt az egyetemen.
Egyelőre egyetlen szervezet sem vállalta magára a merényletett. A tálib szélsőségesek az elmúlt hónapokban fokozták támadásaikat a központi hatalom ellen Afganisztánban.

Forrás: MTI

Reklám