"A nagyszabású tüntetések hatására Magyarország kormányfője bejelentette pénteken, hogy felfüggesztik a tervezett internetadót, és majd a következő évben döntenek róla" - írják az amerikai portálon.
A lap szerint a kormány megijedt az utcára vonuló tömeg méretétől, és a kormány központosító politikáját helyezte cikkének központjába.
A netadót egy újabb lépésnek minősítették a polgárok mindennapi életébe való beavatkozás hosszú listáján, ahol a vállalkozások, a vallás és a spot is kiemelkedő helyen áll szerintük.
Leírják, hogy a Fidesz kétharmados többsége óta a netadó elleni tiltakozás volt az, ami megmutatta, hogy nem annyian elégedettek a kormány intézkedéseivel, mint azt korábban hitték.
A kormányfő reggeli interjújából a következő mondatot idézték: "Nem vagyunk kommunisták, nem az emberek ellen kormányzunk, hanem velük közösen."
Forrás: thewashingtonpost.com



