Orbán bejelentéséről cikkezik a Washington Post

A netadót az emberek mindennapjaiba való szükségtelen beavatkozásként minősítik

Belföld
  • 2014.10.31. - 14:18

"A nagyszabású tüntetések hatására Magyarország kormányfője bejelentette pénteken, hogy felfüggesztik a tervezett internetadót, és majd a következő évben döntenek róla" - írják az amerikai portálon.

A lap szerint a kormány megijedt az utcára vonuló tömeg méretétől, és a kormány központosító politikáját helyezte cikkének központjába.

A netadót egy újabb lépésnek minősítették a polgárok mindennapi életébe való beavatkozás hosszú listáján, ahol a vállalkozások, a vallás és a spot is kiemelkedő helyen áll szerintük.

Leírják, hogy a Fidesz kétharmados többsége óta a netadó elleni tiltakozás volt az, ami megmutatta, hogy nem annyian elégedettek a kormány intézkedéseivel, mint azt korábban hitték.

A kormányfő reggeli interjújából a következő mondatot idézték: "Nem vagyunk kommunisták, nem az emberek ellen kormányzunk, hanem velük közösen."

 

Forrás: thewashingtonpost.com

Reklám