Szalagok, színes masnik jelzik a mankókon, botokon és kerekes székeken, hogy használóik ünnepségre jöttek.

A vidám gyereksereg, kísérőik, családtagjaik és a vendégek megbűvölve nézik a fantasztikus rajzokat és festményeket, amelyeket különböző korú iskolás gyerekek készítettek. Egyvalami közös bennük: valamennyien a Pető András Főiskola gyakorló konduktív általános iskolájának tanulói. A Mammut Bevásárlóközpont, a Kölyökpark játszóház és a Pető Intézet szülői munkaközösségének szervezésében tegnap megnyílt rajzkiállítás november 10-ig látható a bevásárlóközpont harmadik emeleti függőhídján és a játszóházban.
Évek óta szerettük volna megvalósítani ezt a kiállítást, és most végre sikerült. Reményeink szerint vándortárlat lesz belőle, más bevásárlóközpontokba is szeretnénk elvinni a rajzokat – mondta lapunknak Fekete Éva, a játszóház tulajdonosa. Ezek a mozgássérült és sajátos nevelési igényű gyerekek, akik nem tudnak úgy leülni egy asztalhoz, mint az egészségesek, hiszen napi harcot kell vívniuk elemi dolgokkal is, olyan fantasztikus alkotásokat készítettek, amelyek hol mosolyt, hol könnyet csalnak a néző szemébe – fogalmazott a megnyitón Vadász Zsuzsanna konduktor, rajzszakkörvezető. A rajzok hol örömből, hol vágyakozásból, tervekkel és szeretettel készültek, sokszor nem tökéletes kézzel, sokszor más segédeszközzel – hangsúlyozta a művészetterapeuta. Hozzátette, a szervezők azt szeretnék, ha ezzel a kiállítással az alkotásokon keresztül közelebb kerülne egymáshoz egészséges és sérült gyermek és család, ahol egymásra találhat a „szeretném” és a „képes vagyok”, és ahol egyértelművé válik, mennyire nem fontos, hogyan élünk, csakis az, hogy mi lakik a szívünkben.



