Németh Szilárd szerint marad az előterjesztés

Belföld
  • 2014.10.30. - 16:06

Nem vonják vissza a távközlési adó kiterjesztéséről szóló törvénytervezetet – húzta alá tegnap az ATV-nek nyilatkozva Németh Szilárd.

A fideszes politikus azt is közölte, az adó mértéke marad, vagyis százötven forint lesz gigabájtonként. Hozzátette, azt nem az emberek, hanem a szolgáltatók fizetik majd – ezt a bankok esetében is sikerült elérni.

Németh újfent hangsúlyozta, a befolyó pénzt nem a rendőrök és katonák béremelésére szánják, hanem önerő lesz mintegy százmilliárd forintnyi uniós forrás lehívásához, ami a hazai szélessávú internet fejlesztését szolgálja majd. A nemzetbiztonsági bizottság alelnöke a köztévének arról beszélt, ha a nyomozás érdekeit nem sérti, kezdeményezi, hogy hozzák nyilvánosságra keddi ülésük jegyzőkönyvének teljes anyagát. Szerinte ugyanis ezen egyértelművé vált: a Fidesz-székháznál randalírozók igazi politikai aktivisták. Az MSZP, az Együtt–PM, korábban az LMP alkalmazta őket, hogy szervezzék meg a tüntetéseket, illetve az „agresszív balhékat”.
Reklám