Az ügyészség csoportosan, köznyugalmat súlyosan megzavarva, nyilvános rendezvény helyszínén elkövetett garázdasággal gyanúsította meg azt a hat személyt, akiket a Fidesz Lendvay utcai székházának megrongálása miatt vett őrizetbe a rendőrség vasárnap este az internetadó elleni tüntetés záróakkordjaként.
Ügyüket gyorsított eljárásban kezdte tárgyalni tegnap a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB), ám a bíró úgy ítélte meg, a gyorsított eljáráshoz nem áll rendelkezésre minden bizonyíték, így a büntetőper rendes eljárásban folytatódik.
A vádhatóság még kedden közölte, a hat őrizetbe vett személy egyikét szabadon engedték, tegnap pedig a többi gyanúsítottal szemben is megszüntette a bíróság a kényszerintézkedést. A bíróság visszaküldte az ügyészségnek az iratokat pótlásra, mivel hiányolta a székházban okozott kár teljes felmérését, s az egyik tanú sem tudott megjelenni a tárgyaláson. A vádhatóság rendes eljárásban nyújt majd be vádiratot, jelentette be az ügyész.



