Németh Szilárd a közszolgálati televízió reggeli műsorában elmondta, nyilvánossá tenné az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága vasárnap esti internetadó elleni tüntetés ügyében tartott zárt ülésének jegyzőkönyvét. A testület fideszes alelnöke szerint a kormánypártok célja, hogy az ügyben kiderüljön a teljes igazság.

A politikus elmondta, a hat letartóztatott egyértelműen köthető előző tüntetések szervezéséhez és lebonyolításához, illetve az is egyértelmű, hogy a ők a liberális baloldalhoz köthető személyek. A képviselő szerint a megmozdulás szervezői elengedték a tüntetők kezét és elmenekültek a felelősség elől. Németh Szilárd hangsúlyozta, az akció megszervezésével megbízott politikai aktivistáknak óriási a felelőssége abban, hogy nem voltak ott végig azokkal, akiket kivittek azt utcára. A fideszes politikus úgy látja, mindenkinek más célja van ebben a kérdésben. Kiemelte, a kormánypártoké az, hogy kiderüljön az igazság. Németh Szilárd megemlítette továbbá, hogy Németh Gábor, az Egyenlítő blog volt tulajdonosa több helyen azt nyilatkozta, hogy az ő adatbázisán szervezték meg a rendezvényt. A fideszes politikus szerint ez is visszás és gyanús, és úgy véli, talán még visszaélésre is alapot adhat.



