A fennmaradó 25 fogva tartott kurd gyereket is szabadon bocsátották az Iszlám Állam (IÁ) nevű szélsőséges szunnita szervezet tagjai szerdán. A dzsihadisták összesen százötven kurd diákot raboltak el májusban, a többieket már korábban elengedték.
A radikális csoportosulás harcosai a hetek óta ostromolt Kobani szíriai kurd városból rabolták el a 13-14 éves gyerekeket, akik éppen az onnan mintegy 130 kilométerre fekvő Aleppóból tértek haza a vizsgáik után.




