A Romániát sújtó politikai korrupció felszámolását segítené az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) által javasolt föderatív államberendezkedés - hangsúlyozta Szilágyi Zsolt, az EMNP államfőjelöltje hétfőn bukaresti sajtóértekezletén, amelyen "Románia erdélyiesítése" című választási programját ismertette.
Kifejtette: az ország fejlődését - a bukaresti kormány politikai irányultságától függetlenül - a korrupció hátráltatja, amelyet a túlzott központosításnak tulajdonított. Szilágyi Zsolt szerint a korrupció csökkenését eredményezné, ha az adók jelentős részéről regionális szinten döntenének.
Az EMNP programja azt javasolja, hogy Románia 12 történelmi identitással rendelkező régió szövetségi államaként határozza meg önmagát, ezek egyike lenne az autonóm Székelyföld - mutatott rá az elnökjelölt.
Forrás: MTI



