Az Országgyűlés hétfői ülésén Lázár János elmondta, a kormánya nem tekinti közügynek a kitiltásokat. A Miniszterelnökséget vezető miniszter hangsúlyozta, ha az érintettek nem hozzák nyilvánosságra szerepüket, a magyar kormánynak nincs lehetősége, hogy ezt megtegye. A tárcavezető kiemelte, lehet, hogy azért támadják a NAV-ot, mert az adóbeszedés hatékonyságának növelése miatt rekordbevételeket produkáltak az elmúlt években. Az ellenzék szerint a kormány a hibás a kialakult helyzet miatt.




