A The New York Times olyan levéltári adatokra hivatkozva, amelyek titkosítását a közelmúltban oldották fel azt közölte, hogy a második világháború végétől egészen a 90-es évekig több mint ezer nácit alkalmaztak az amerikai titkosszolgálatok. Az USA-ban az egyik legnagyobb példányszámban olvasott újság szerint már korábban is lehetett tudni, hogy a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI), a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) és a katonai hírszerzés kötelékében a hidegháború időszakában szolgáltak nácik.




