Felgyorsul az erdőtelepítések üteme

Az erdőgazdálkodás Magyarország egyik kitörési pontja lehet a 2020-ig tartó vidékfejlesztési ciklusban - mondta Nagy István

Gazdaság
  • 2014.10.18. - 13:53

Az elkövetkező időszakban a Földművelésügyi Minisztérium további 700 ezer hektárral kívánja növelni a magyarországi erdők területét - jelentette ki Nagy István, a tárca parlamenti államtitkára a Hajdú-Bihar megyei Nyíradonyban pénteken. Az erdők a nemzet közös örökségének részét képezik, amelyek védelme, fenntartása és megőrzése a jövő nemzedékek számára mindannyiunk kötelessége - tette hozzá.

Nagy István szavai szerint a hazai erdők fejlesztésére és ápolására uniós forrásból már eddig is közel 90 milliárd forintot fordítottak, az ágazat pedig jelenleg mintegy százezer ember megélhetéséhez járul hozzá.

lead erdő
Reklám