Erősödnek a magyar-mongol gazdasági kapcsolatokat

Megnyílt a magyar-mongol üzleti fórum, az ELTE-n pedig mongolisztikai kutatóközpont nyílt

Gazdaság
  • 2014.10.18. - 12:39

A mezőgazdasági technológia lehet a magyar-mongol gazdasági együttműködés egyik kiemelkedő területe - emelte ki a mongol elnök szombaton Budapesten, a magyar-mongol üzleti fórum megnyitóján. 

Az egész napos budapesti magyar-mongol üzleti fórumon több mint 60 mongol üzletember és több mint 130 magyar cég képviselője vesz részt.

Cahiagijn Elbegdorzs a gyógyszeripart, az infrastruktúra-fejlesztést és a turizmust sorolta még azon területek közé, ahol várják a magyar cégek befektetéseit.

lead mongol
A mongol államfő kijelentette: nagyra értékeli a magyar kutatók fáradozásait a mongolisztika fejlesztéséért, azért, hogy mindig fontosnak tartották ezeket a kutatásokat. Mongólia egy olyan alapot hozott létre, amely a külföldi mongolisztikai kutatásokat támogatja, ez segíti az ELTE-n felállított központ tevékenységét is - magyarázta. Hozzátette: a továbbiakban is odafigyelnek a központ munkájára.

 


Forrás: MTI

Reklám