"El tud indulni a felemelkedés útján egy olyan közösség, amelyről talán mindenki lemondott" - mondta Czibere Károly, aki a szegénység világnapja alkalmából az ország egyik legszegényebb városrészében, a György telepen tartot sajtótájékoztatót. A szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár kiemelte: a kormányzat elkötelezett az iránt, hogy elérje: Magyarországon ne legyen olyan család, amely nyomorban tengődik.

Czibere Károly szólt arról is, hogy a kormányzatnak sikerült megállítania a gyermekszegénységet: az Eurostat honlapja szerint az elmúlt három évben 415 ezerről mintegy 400 ezerre csökkent a szegénységben élő gyermekek száma Magyarországon. Közölte: a kormány folytatja az ez irányban végzett munkát, és a szociális ellátások, családtámogatások, szolgáltatások összehangolását tervezi a rászoruló családok segítése érdekében.
Kitért arra, hogy a kormány szombaton tárgyal a felzárkózási stratégia "frissítéséről", illetve a korai iskolaelhagyás elleni stratégiáról.
Forrás: MTI



