Czibere: Ne legyen nyomorban élő család Magyarországon!

Az elmúlt 3 évben 15 ezerrel csökkent a szegénységben élő gyermekek száma - jelentette ki az államtitkár

Gazdaság
  • 2014.10.17. - 16:57

"El tud indulni a felemelkedés útján egy olyan közösség, amelyről talán mindenki lemondott" - mondta Czibere Károly, aki a szegénység világnapja alkalmából az ország egyik legszegényebb városrészében, a György telepen tartot sajtótájékoztatót. A szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár kiemelte: a kormányzat elkötelezett az iránt, hogy elérje: Magyarországon ne legyen olyan család, amely nyomorban tengődik.

lead szegénység
Az ENSZ közgyűlése október 17-ét 1992-ben nyilvánította a szegénység elleni küzdelem világnapjává.

Czibere Károly szólt arról is, hogy a kormányzatnak sikerült megállítania a gyermekszegénységet: az Eurostat honlapja szerint az elmúlt három évben 415 ezerről mintegy 400 ezerre csökkent a szegénységben élő gyermekek száma Magyarországon. Közölte: a kormány folytatja az ez irányban végzett munkát, és a szociális ellátások, családtámogatások, szolgáltatások összehangolását tervezi a rászoruló családok segítése érdekében.

Kitért arra, hogy a kormány szombaton tárgyal a felzárkózási stratégia "frissítéséről", illetve a korai iskolaelhagyás elleni stratégiáról.

 

Forrás: MTI

Reklám