Az elektromos járművek elterjesztését segítő Jedlik Ányos-terv mielőbbi megvalósítása érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Innovációs Hivatal felügyelete mellett megalakult a Jedlik Ányos Klaszter.
A Jedlik Ányos-tervhez kapcsolódóan a kormány a különféle hibrid, illetve elektromos autók megkülönböztetésére zöld alapszínű rendszámot szeretne bevezetni, illetve nullaszázalékos áfakulcsot alkalmazna ezekhez a járműtípusokhoz és az infrastruktúra telepítéséhez. Ezenkívül parkolási és útdíjkedvezményeket lehetne majd igénybe venni, és engedélyeznék a buszsávok használatát is. A nemzetgazdasági miniszter szólt arról is, hogy a tervek szerint módosítják a villamosenergia-törvényt annak érdekében, hogy a töltőberendezések üzemeltetői is értékesíthessenek villamos energiát. Ezenkívül kialakítanak egy, a töltőberendezések telepítéséhez kapcsolódó hatósági eljárásrendet, valamint a kormányzat és a központi költségvetési szervek gépjárműállományában is szeretnék meghonosítani a különféle hibrid és elektromos autókat. Tarnóy Péter kiemelte, a klaszter jelenlegi tagjai olyan szaktudással rendelkeznek, hogy sikerre tudják vinni az együttműködést, de szeretnék új tagokkal is kibővíteni a klasztert.



