KSH: augusztusban 0,5 százalékkal nőtt az ipari termelés

Az ipar belföldi értékesítése 0,3 százalékkal, az export 2,5 százalékkal nőtt

Gazdaság
  • 2014.10.14. - 09:50

Augusztusban 5,7 százalékkal csökkent az ipari termelés az előző havitól, míg éves szinten 0,5 százalékkal nőtt a kibocsátás -  erősítette meg az egy héttel ezelőtt közölt előzetes adatokat jelentésében kedden a Központi Statisztikai Hivatal.

A termelésnek az előző hónapokhoz képest jóval kisebb növekedését a járműgyártás, illetve a hozzá kapcsolódó beszállítói ágazatok növekedésének lassulása, illetve az élelmiszeripar visszaesése okozta. 
Az ipar belföldi értékesítése 0,3 százalékkal, az export 2,5 százalékkal nőtt tavaly augusztussal összevetve, a júliusi 4,8, illetve 15,3 százalékos kiugróan magas ütemet követően.

Forrás: MTI

Reklám