Új poszton Giró-Szász András

Kommunikációs államtitkárként tér vissza a politikába

Belföld
  • 2014.10.13. - 19:58

 Giró-Szász András kormányzati kommunikációért felelős államtitkárként dolgozik november elsejétől a Miniszterelnökségen – értesült a VS.hu.  

Giró-Szász 2011 őszétől az idei tavaszi országgyűlési választásokig a második Orbán-kormány szóvivője volt. A választások után Kurucz Éva, a Hír Tv korábbi műsorvezetője váltotta őt a kormányszóvivői poszton.

Giró-Szászt azóta számos kormányzati pozícióval összefüggésbe hozták, szeptember közepén a Hvg.hu például arról írt, hogy az állami reklámköltéseket koordináló Nemzeti Kommunikációs Ügynökség vezetője lehet. Szintén akkoriban a Népszabadság úgy értesült, hogy a kormányzati kommunikációban kaphat újra szerepet, akkor az, hogy államtitkárként, még nem került szóba.

Új posztján várhatóan Giró-Szász koordinálja majd Kurucz Éva kormányszóvő munkáját is. Kinevezésével kilencre emelkedik a miniszterelnökségi államtitkárok száma.

forrás: vs.hu

Reklám