Összehangolt uniós rendőri akció indult az illegális bevándorlás és az embercsempészet ellen. A Mos Maiorum névre keresztelt művelet a schengeni övezet külső és belső határaira egyaránt kiterjed, és a jövő hét vasárnapig tart. Az akció célja azok azonosítása, akik törvényellenesen jutottak be az Európai Unióba, valamint azon bűnöző hálózatok meggyengítése, amelyek elősegítik az illegális bevándorlást.

Az akcióban önkéntes alapon a 22 schengeni tagállam mellett Norvégia, Svájc, Liechtenstein és Izland hatóságai is részt vehetnek, a műveletet pedig az unió miniszteri tanácsának soros elnökségét ellátó Olaszország belügyminisztériuma koordinálja. Eredményeit december közepén értékelik majd.
Forrás: MTI



