Vona Gábor a Jobbik eredményváró rendezvényén köszönetet mondott támogatóiknak és aktivistáiknak. Kiemelte, akik őket támogatták, saját akaratukból tették. Nem lehetett sem megfélemlíteni, sem lefizetni őket. Vona elsöprőnek tartja az ózdi és a törökszentmiklósi eredményeket.

A Jobbik elnöke hangsúlyozta, a magyar belpolitika színpada leegyszerűsödött, a baloldal végleg széthullott, 2018-ban a Fidesz és a Jobbik között lehet majd választani, a "kétharmad nem tart örökké". Mint mondta, megkezdik a felkészülést a kormányzásra.
Vona Gábor gratulált a jobbikos győzteseknek, ahol pedig nem a párt jelöltjei nyertek, ott konstruktív politikát ígért. Úgy fogalmazott, jelentős, áttörés erejű sikert értek el, jelentősen növelték képviselőik számát és már nem északkelet-magyarországi pártként tartják őket számon, immár az ország minden pontján ott vannak. Hozzátette, tizenkilenc megyei közgyűlésből tizenhét helyen a második helyet szerezték meg és többszörösére nőtt polgármestereik száma.
Vona Gábor megjegyezte, arra a legbüszkébb, hogy korábbi jobbikos polgármesterek megismételték eredményüket. „Ez azt üzeni, hogy érdemes rájuk bízni a közösség sorsát” - fűzte hozzá. Egyúttal komoly meglepetésnek nevezte, hogy Békéscsabán a párt által támogatott független Szarvas Péter győzött és elégedettségének adott hangot annak is, hogy Veszprém megyében két várost, Devecsert és Tapolcát is a Jobbik irányíthatja. Kitért arra, még nem ismeri valamennyi település eredményét, de elsöprőnek tartja a törökszentmiklósi és az ózdi szereplést is.



