Az érpataki polgármester szerint pénzt osztott az egyik polgármesterjelölt a választóknak a vasárnapi önkormányzati választás idején a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településen, Hevesen a Jobbik gyanúsítja választási csalással a Fidesz-KDNP egyik Heves városi önkormányzati képviselőjelöltjét, Kótajban pedig szervezetten vittek el választókat szavazni.
Az érpataki polgármester szerint pénzt osztott az egyik polgármesterjelölt a választóknak a vasárnapi önkormányzati választás idején a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településen, a rendőrség vizsgálódik.
Orosz Mihály Zoltán (független) vasárnap délután az MTI-t arról tájékoztatta, hogy az egyik független képviselőjelölt és családja "pénzt osztogat szegény és nehéz sorsú embereknek a választás kimenetelének befolyásolása céljából".
A településvezetői tisztségért ismét függetlenként induló polgármester állítása szerint korábban a fideszes polgármesterjelölt osztogatott fehér borítékban kétezer forintot Érpatakon.
Fülöp Gergely, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI megkeresésére elmondta, Érpatak polgármestere vasárnap e-mailben tett bejelentést feltételezett választási visszaélésekről. A bejelentés nyomán a Nyíregyházi Rendőrkapitányság adatgyűjtést folytat Érpatakon - tette hozzá az őrnagy.
Simon Miklós, a Fidesz-KDNP térségi országgyűlési képviselője a kormánypárti polgármesterjelöltet ért vádra az MTI-nek nyilatkozva azt mondta, nem igaz, amit az érpataki polgármester állít, Orosz Mihály Zoltán "nem tudja, hogy mit beszél".
A Jobbik választási csalással gyanúsítja a Fidesz-KDNP egyik Heves városi önkormányzati képviselőjelöltjét - tájékoztatta a párt vasárnap közleményben az MTI-t.
Közlésük szerint a Jobbik helyi szervezetének aktivistái "rajtakapták Lányi Józsefet, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltjét, amint a város romák lakta Krakó városrészében benzint tankolt néhány fiatalember autójába, meghívta őket kávéra, majd átadott nekik egy Nokia-dobozt".
A történtekről fényképeket készítettek, és tájékoztatták a helyi választási bizottságot is - tudatta a Jobbik.
Jogsértést tapasztaltak a vasárnapi önkormányzati választáson a Fidesz-KDNP képviselő- és polgármesterjelöltjei a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kótajban - közölte a kormánypárt helyi polgármesterjelöltje. Mussó József azt mondta: tudomásuk szerint egyesek szervezetten vittek el választókat szavazni az egyik szavazókörbe, az ott lévő szavazófülkékbe azonban nem mehettek be, a szavazólapokat a bizottság szeme láttára töltötték ki. Állítása szerint az érintett szavazókat ezután a szavazóhelyiséggel szemközti üzlethelyiségbe vitték, ahol rögzítették, hogy ki szavazott már, egy másik helyen pedig megvendégelték őket.
A kormánypárti polgármesterjelölt hozzátette, a szavazatszámláló bizottság Fidesz-KDNP által delegált tagjai jegyzőkönyvet szerettek volna felvenni a szabálytalan szavazásról, de ezt a bizottság többi tagja megtagadta. Mussó József közlése szerint emellett az egyik szavazókört jogszabályellenesen alakították ki, mivel egy helyiségben folyik a nemzetiségi és a helyi önkormányzati választás.
A visszaélések miatt feljelentést tettek a rendőrségen - tette hozzá a polgármesterjelölt.
Tenken egy "erősen illuminált állapotban" lévő szavazópolgár vasárnap délután felszakította az egyik urnát a boríték behelyezésekor - közölte Heves megye aljegyzője, a területi választási iroda kommunikációért és médiakapcsolatokért felelős tagja. Kovács Csaba elmondta: a szavazatszámláló bizottság tagjai azonnal lezárták és félretették a sérült urnát. A bizottság úgy határozott, hogy a lezárt urnában lévő szavazatokat a szavazás végén a többivel együtt fogják megszámolni.
Erősen ittas választópolgárt kellett a rendőrséggel kivezettetni vasárnap délután Ercsi 6-os számú szavazóköréből, miután többszöri felszólításra sem volt hajlandó távozni - közölte a Fejér megyei város helyi választási irodája. A polgár a névjegyzéket két helyen próbálta meg firkálással aláírni, szavazókörben lévő választópolgárokat zaklatott és hangoskodott. A szavazást nem kellett felfüggeszteni.



