A következő években Veszprém városa egy baloldali polgármester vezetésével is hozzá fog jutni az európai uniós forrásokhoz - jelentette ki Ujhelyi István pénteken Veszprémben.
A szocialista EP-képviselő közölte: jól ismeri az Európai Unióval kötött társulási szerződést, az uniós szabályokat, ezért "bátran kijelenthetjük, a kormánynak semmi köze az európai uniós forrásokhoz".
Emlékeztetett, hogy Szeged az elmúlt négy évben ellenzéki szocialista polgármesterrel "a legtöbb uniós fejlesztési forrást elnyerő és a városba beépítő" önkormányzat volt.
Ujhelyi István arról is beszámolt, hogy 16 megyében - köztük pénteken Veszprémben az MSZP irodáján - hozott létre EP-képviselői irodát.



