Szombattól szigorodik a határátlépés

Krónika
  • 2014.10.07. - 15:43

Ujjlenyomat-ellenőrzésnek vetik alá szombattól Magyarország külső, schengeni határátkelőin az unión kívüli országokból érkező, vízumkötelezett állampolgárokat a visszaélések kiszűrésére – jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság határrendészeti főosztályának vezetője.

Vas Gizella elmondta, hogy az intézkedést a schengeni határforgalomban érintett valamennyi államban egyszerre vezetik be. Az utazókat belépésnél minden esetben, kilépésnél pedig szúrópróbaszerűen ellenőrzik majd. Az eljárás öt-tíz másodpercig tart, ennyi idő alatt a központi uniós adatbázis feldolgozza az adatokat, az eredmény alapján az útlevélkezelők pedig engedélyezhetik vagy megtagadhatják a belépést.Az ujjlenyomat-ellenőrzés lényegesen hatékonyabb módszer a visszaélések kiszűrésére, mint az útlevelek fényképeinek vizsgálata.
Reklám