A paksi atomerőmű bővítéséhez kapcsolódó teljes projekt átkerül a Miniszterelnökséghez a Magyar Villamos Művek Zrt.-től - írta keddi számában a Napi Gazdaság, egymástól független, pontosan meg nem nevezett iparági forrásokra hivatkozva.
Az áthelyezésre vonatkozó döntést az állami energetikai társság következő, október 16-ai közgyűlésén véglegesítheti.
A Napi Gazdaság emlékeztet: a szakmai felügyelet már eddig is a Miniszterelnökség alá tartozott, miután idén júliusban a paksi atomerőmű teljesítményének fenntartásáért felelős kormánybiztossá nevezték ki Aszódi Attilát.



