Kitűzte zászlaját az Iszlám Állam (IÁ) nevű szélsőséges fegyveres csoportosulás a török határ közelében fekvő, hetek óta ostromlott Kobani (más néven Ain-el-Arab) szíriai kurd város keleti részén - tudatta hétfőn a Reuters brit hírügynökség. Törökország fokozta katonai jelenlétét Szíriával közös határán.
Az Iszlám Állam harcosai az utóbbi napok legvéresebb harcainak helyszínénél, a határváros keleti részén tűzték ki zászlajukat egy négyemeletes épület tetejére.

A helyi források korábban már megerősítették a zászlókitűzést, és azt közölték, hogy a kurd harcosoknak sikerült visszaverniük a dzsihadistákat, s a város központját még mindig a helyiek irányítják.
"Az IÁ csak egyetlen épületre tűzte ki zászlaját a város keleti részén. Nincsenek a városon belül, továbbra is heves harcok folynak" - mondta egy újságíró.
A török hadsereg eközben legkevesebb tizennégy páncélozott harckocsit vezényelt a török-szíriai határ közelébe.
Vérengzés a bevonulás után
Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) nevű, londoni székhelyű szíriai emigráns szervezet arról számolt be, hogy az Irakban és Szíriában hatalmas területeket elfoglaló IÁ legalább húsz harcosa vesztette életét hétfőre virradó éjszaka Kobani területén. Rámi Abder-Rahmán, az OSDH igazgatója elmondta, hogy a szélsőségesekkel a Népvédelmi Egységek (YPG) nevű kurd milícia tagjai végeztek, miután a dzsihadisták behatoltak a kurd városba.
A határvárosnak eddig közel 160 ezer lakosa menekült át a szomszédos országba azóta, hogy az IÁ fegyveresei szeptember 16-án elkezdték ostromolni a várost. Ha sikerülne Kobanit bevenniük, a szunnita lázadók egy hosszú övezetet tartanának ellenőrzésük alatt a Törökországgal határos területen.
Az amerikai erők légitámadásokkal próbálják visszaverni a szunnita rohamokat. Törökország még nem csatlakozott az Iszlám Állam szélsőségesei ellen létrehozott csoporthoz.
Forrás: AFP, Reuters, MTI



