Magyarországon és a határon túli régiókban is megemlékeztek az aradi vértanúkra. A központi ünnepségek a budapesti Parlament előtti Kossuth téren kezdődtek, ahol félárbócra engedték a nemzeti lobogót. A Batthyány-örökmécses előtt egész nap gyertyágyújtással emlékeztek az első magyar miniszterelnökre. A kormány 2001-ben nyilvánította a magyar nemzet gyásznapjává október 6-át.




