"Ha Magyarország összefog, mindenre képes"

Négy éve történt a vörösiszap-ömlés

Belföld
  • 2014.10.04. - 10:14

Magyarország példaértékű összefogásának köszönhető, hogy Kolontár és Devecser újra talpra tudott állni a négy éve történt vörösiszap-katasztrófa után - mondta szombat hajnali videóüzenetében Kurucz Éva kormányszóvivő.

A 2010. október 4-ei vörösiszap-katasztófa Magyarország eddigi legnagyobb, ökológiai következményekkel járó ipari katasztrófája volt - idézte fel videóüzenetében a kormányszóvivő, s hozzátette: tíz ember életét követelték a történtek, több mint 350 otthon semmisült meg és közel ezer károsultja lett.

"A kormány első perctől a mai napig ott áll az áldozatok családja és a károsultak mellett" - fogalmazott. Emlékeztetett arra, hogy az otthon nélkül maradt családoknak új házakat épített, vásárolt a kormány. Pénzügyi támogatással segítették őket, hogy ingóságaikat pótolni tudják, és új életet tudjanak kezdeni. Postát, rendőrőrsöt, iskolát, sportpályákat építettek, "begyógyították a természet, az élővilág sebeit", és minden segítséget megadtak ahhoz is, hogy a települések gazdaságilag is meg tudjanak erősödni.

lead vörösiszap
Reklám