Ismét bíróságon a moszkvai ingatlanügy

Az Oroszország nyújtotta jogsegély után indulhat újra a büntetőper

Belföld
  • 2014.10.03. - 14:44

Október 8-án, szerdán megkezdődik az egykori moszkvai magyar Kereskedelmi Kirendeltség (Kerki) épületének eladása miatt indított büntetőper a Budapest Környéki törvényszéken – erősítette meg a Magyar Hírlap korábbi információját Koszta János, a bíróság szóvivője.

A különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt indított eljárásnak hét vádlottja van: Székely Árpád volt moszkvai nagykövet, Horváthné Fekszi Márta, a Külügyminisztérium egykori közigazgatási államtitkára, Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) volt vezérigazgatója, Császy Zsolt, az MNV volt értékesítési igazgatója, Morvai Attila, az MNV egykori jogi és vagyonhasznosítási igazgatója, Bodnár Terézia, az MNV volt ingatlan vagyonért felelős igazgatóhelyettese és Solymosi Ilona, az MNV volt vagyonhasznosítási jogi menedzsere.

moszkvai
Reklám