Cameron: Afganisztán barátai és partnerei vagyunk

Gáni köszönetet mondott a NATO-nak

Külföld
  • 2014.10.03. - 08:59

"Magas árat fizettek a brit erők az afganisztáni részvételükért" - jelentette ki David Cameron brit miniszterelnök váratlan kabuli látogatásán péntek délelőtt. Ő az első külföldi vezető, aki látogatást tesz Afganisztánban az új elnök, Asraf Gáni hétfői beiktatása óta. Az új afgán elnök köszönetet mondott áldozataikért a NATO Afganisztánban szolgáló katonáinak pénteken.

lead cameron ghani
"Köszönetet mondok ezeknek a családoknak, amelyek drága életeket veszítettek el" - jelentette ki a csupán négy napja felesketett elnök a Cameronnal tartott tárgyalása utáni közös sajtóértekezleten. Megemlékezett a harc közben elesettekről, a halott és sebesült külföldi katonákról, mindazokról, akik a tálibok közel 13 évvel ezelőtti elűzése óta estek a harcok és merényletek áldozatául.
lead kabul
Forrás: bbc.co.uk, MTI
Reklám