Megindult az egymásra mutogatás a baloldalon Falus Ferenc főpolgármester-jelölti visszalépése kapcsán.
A kedvezményezett, Bokros Lajos (Moma) maga jelentette ki az ATV-ben, hogy Szigetvári Viktor (Együtt–PM) a tárgyalásukon azt mondta neki, a teljes ellenzék felhatalmazásával tárgyal. Szigetvári szavai azért is furcsák lehetnek, mert Falus visszalépése után szövetségesük, a Párbeszéd Magyarországért (a volt „bajnaista” LMP-sek) rögtön bejelentette, nem támogatja Bokrost. De az MSZP elnöke, Tóbiás József még tegnap is cáfolta, hogy ő bárkivel egyeztetett volna az ügyben. A szocialistáknál azért is pikáns a helyzet, mert a fővárosi párttanács szerint szavazóiknak Bokros mellett kell szavazniuk, míg az országos elnökség korántsem így látja, ők ideológiai alapon nem támogatják Bokrost. Egy, az elnökségben ülő képviselő arról beszélt lapunknak, hogy a kerületi esélyes indulóik kampányára kell ráerősíteniük. Bokrosnak semmi esélye sincs nyerni, így minden erőforrást át kell csoportosítani az esélyes városrészekbe, hogy a fővárosi közgyűlési többséget megszerezzék - vélekedett. Így hiába győz Tarlós István, semmilyen döntést nem tud hozni nélkülük.
„Csak úgy lehet mobilizálni a szavazóinkat, ha van olyan jelölt, aki mögé be tudunk állni. Hiába nem értünk egyet Bokros Lajossal számos kérdésben, hiába tartja jobboldalinak magát, magukra hagynánk a szimpatizánsainkat, ha nem lenne olyan ember, akit támogathatnának. A még mindig esélyes, kerületi baloldali indulóknak sem mondhattuk azt, hogy nincs egyetlen főpolgármester-jelölt sem, akiben megbízhatnak a szavazók” - mondta lapunknak egy fővárosi MSZP-s politikus. Ismeretes, a párt fővárosi párttanácsa azt javasolta a szimpatizánsaiknak, hogy menjenek el szavazni, és azt támogassák, akinek az ellenzék részéről a legnagyobb esélye van arra, hogy legyőzze Tarlós Istvánt. „Ez ma Bokros Lajos” – tette hozzá forrásunk.



