Az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára Nyíregyházán, a városi kórház új onkológiai tömbjének átadási ünnepségén kijelentette, Magyarországon százhatvan helyszínen több mint 330 milliárd forint értékben zajlanak egészségügyi fejlesztések és beruházások. Zombor Gábor elmondta, ezzel egy soha nem látott lehetőség nyílik meg a magyar egészségügyi ellátórendszer számára.

„Ebből az összegből új kórházi tömbök épülnek meg, valamint orvosi műszereket szereznek be, ami nemcsak a források felhasználásának eredményességét, hanem az egészségügy fejlesztését is jelenti” - hangsúlyozta az egészségügyért felelős államtitkár. Zombor Gábor szerint kiemelt jelentőségű terület az onkológiai ellátást. „Ha egy kórházban ilyen központ van, az jelzi az adott intézmény magas progresszivitási szintjét, itt nyújtják a legkomplexebb ellátást és ezen a területen működik együtt egymással a legtöbb orvosi szakma” - tette hozzá. A nyíregyházi beruházással kapcsolatban hangsúlyozta, a fejlesztés során csaknem kétmilliárd forintot fordítanak új műszerek és orvosi eszközök vásárlására.
A 14,5 milliárd forint értékű, a Jósa András Oktatókórház területén megvalósuló tömbkórházprojekt keretében a most átadott onkológiai tömb mellett jövőre megépül az új gyermekgyógyászati részleg, továbbá a szív- és érrendszeri központ. A betegek gyógyulását a teljes test besugárzásához használt lineáris gyorsító berendezés, besugárzás tervező és beteginformációs rendszer, CT-szimulátor és brachiterápiás eszközök segítik. A több mint 8700 négyzetméter alapterületű onkológiai tömbben onkoradiológiai osztályt, kemoterápiás kúráztatóegységet, onkológiai és haematológiai fekvőbetegeket ellátó osztályokat, központi várót és fizikoterápiás helyiséget alakítottak ki. A hamarosan induló szakrendeléseken tágasabb váróterek emelik az intézmény komfortfokozatát. A korábbi hat-nyolc ágyas kórtermeket pedig kétágyas, vizesblokkal felszerelt kórtermek váltják ki.A szív- és érrendszeri tömbben citosztatikai laboratóriumot, általános belgyógyászati, nefrológiai, angiológiai, gasztroenterológiai, illetve fertőzőosztályt hoznak létre, intenzív és rehabilitációs részleggel. Az összesen 27 ezer négyzetméter alapterületű tömbkórház másik két, jelenleg építés alatt lévő részlegei közül a gyermekgyógyászati épületben radiológia, sürgősségi ellátó, szakrendelők, bronchoszkópos vizsgálók és újszülöttosztály kap helyet.



