A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlése szerint a tervek szerint sikeresen lezárult az adásvételi ügylet az MKB Bank régi és új tulajdonosa között kedden. A magyar államot képviselő nemzeti fejlesztési miniszter és a Bayerische Landesbank által aláírt szerződés alapján a bank hazai tulajdonba került. Varga Mihály kijelentette, az MKB megvétele az első lépés a magyar bankrendszer konszolidációjában.




