Ebola: megnyílt az ENSZ-misszió központja

Innen irányítják a vírus feltartóztatását célzó intézkedéseket

Krónika
  • 2014.09.30. - 14:32

Megnyílt Ghánában az ebola-járvány elleni ENSZ-misszió központja, a nemzetközi szervezet innen fogja irányítani az elsősorban Nyugat-Afrikát sújtó vírus feltartóztatását célzó intézkedéseket. Anthony Banbury misszióvezető és csapata hétfőn érkezett meg a nyugat-afrikai ország fővárosába, Accrába.

Hivatalos adatok szerint eddig több mint háromezren haltak meg a kór okozta betegségben Guineában, Libériában és Sierra Leonéban. A WHO azonban arra hívta fel a figyelmet, hogy az áldozatok tényleges száma ennél jóval magasabb lehet.

Védőruhák millióira, 2100 kórházi ágyra van szükség

Christy Feig, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kommunikációs igazgatója elmondta, hogy a misszió elsődleges feladata annak a felmérése, hogy hol van a legnagyobb szükség nemzetközi beavatkozásra, valamint annak a biztosítása, hogy meg is érkezzen a segítség. A tájékoztatás szerint egyebek mellett több mint 2100 kórházi ágyra, további 1-2 ezer egészségügyi dolgozóra és eldobható védőruhák millióira lenne szükség.

ebola lead
Reklám