Botka László szegedi polgármester ahelyett, hogy köszönetet mondott volna a kormánynak és a Fidesz-KDNP-s közgyűlési többségnek azért, amiért a város lakosainak érdekében támogatták a partfalberuházást, ezt a konszenzus övezte projektet is felhasználta arra, hogy a kormánypártokat rágalmazza - közölte a Fidesz-KDNP szegedi közgyűlési frakciója pénteken.
Korábban a szocialista polgármester a partfal-rekonstrukcióról tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: a város 2011-ben nyerte el az unió támogatását, ebből a pénzből készül a 2,2 milliárd forintos rekonstrukció. "Ezt azért tartom fontosnak hangsúlyozni, mert az elmúlt napokban egyre fenyegetőbb hangnemben jelennek meg olyan kampányüzenetek, hogy Szegeden csak akkor lesz fejlesztés, beruházás, ha kormánypárti polgármestert választanak" - tette hozzá.
A Fidesz-KDNP frakciója erre a nyilatkozatra reagált közleményében, amelyben leszögezi: az MSZP választmányi elnökének az elmúlt hetekben tett megnyilatkozásai alapján egyértelmű, hogy "a kormányra nem partnerként tekint, hanem ellenfélként", noha az uniós támogatások Szegedre érkezésének feltétele, hogy a polgármester együttműködjön a magyar kormánnyal.



