A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerint a Fővárosi Választási Bizottságnak (FVB) érdemi vizsgálat nélkül el kellett volna utasítania a Tarlós István fővárosi címeres plakátjait sérelmező kifogásokat.
Az NVB pénteki, másodfokú határozatában (megváltoztatva az első fokon eljáró FVB döntését) maga utasította el érdemi vizsgálat nélkül az Együtt - A Korszakváltók Pártja és a Magyar Liberális Párt (MLP) kifogásait.
A két ellenzéki párt az FVB-hez fordulva azt sérelmezte, hogy a város több pontjára olyan plakátokat helyeztek ki, amelyeken a "Tarlós István főpolgármester" felirat, a főváros címere és az önkormányzati választás időpontja látható. Álláspontjuk szerint Tarlós István jelöltként, a kampányban nem használhatná a főváros címerét.Az első fokon eljáró FVB szeptember 22-ei elsőfokú határozatában úgy ítélte meg, összességében jogellenes a fővárosi önkormányzat címerének használata Tarlós István, a Fidesz-KDNP főpolgármester-jelöltjének plakátjain, mert a címer közhatalmi jelkép, és így egyetlen jelölt sem használhatja a választási kampányban.
Az NVB azonban nem tartotta érdemi vizsgálatra alkalmasnak a kifogásokat.
Az NVB szerint az Együtt - A Korszakváltók Pártja nem tudta bizonyítékokkal alátámasztani a vélelmezett jogsértést, mert a beadványhoz mellékelt plakátokról készült fényképek csak a címer használatát bizonyítják, de nem az engedély nélküli használatot. A testület ezért azt állapította meg, hogy "a kifogástevőnek a címerhasználat jogszerűsége tárgyában rögzített kijelentései vélelmek, illetve feltételezések voltak, melyek a jogorvoslati kérelmekben foglaltak alátámasztására nem voltak alkalmasak".



