A Miniszterelnök Sajtóiroda tájékoztatása szerint a magyar-német gazdasági együttműködésről is tárgyalt a kormányfő Eckart von Klaedennel, a Daimler német autógyártó globális kapcsolatokért felelős alelnökével. A cég elégedett magyarországi lehetőségeivel.

A megbeszélésen a felek sikeresnek nevezték a magyar-német gazdasági együttműködést, kiemelve, hogy Németország a legnagyobb befektető Magyarországon, és a legjelentősebb kereskedelmi partnere az országnak. A Miniszterelnök Sajtóiroda tájékoztatása szerint a Daimler alelnöke arról beszélt a találkozón, hogy a Mercedes magyarországi termelése folyamatosan bővül, a vállalat pedig elégedett itteni lehetőségeivel.



