Tarlóssal vitázna Falus Ferenc

A főpolgármester-helyettes szerint a baloldali jelölt törvényeket kér számon

Belföld
  • 2014.09.24. - 18:01

A baloldali pártok főpolgármester-jelöltje szerint megválasztása esetén a budapestiekkel együtt elérhető lesz, hogy a kormány "ne büntesse" a fővárost. Falus Ferenc szerdán közölte: ismét főpolgármester-jelölti vitára hívja Tarlós Istvánt. Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes szerint amikor Falus számon kéri a budapesti egészségügyi intézmények állami fenntartásba vételét, akkor a magyar parlament által hozott törvényekről vitatkozik, amelyek országos hatályúak.

Falus
Falus Ferenc megerősítette: főpolgármester-jelölti vitára hívja Tarlós Istvánt.

Falus szerint a főpolgármester sikertelenül lobbizott, hiszen a közösségi közlekedést, a fővárosi infrastruktúrát "hárommillió ember használja", tehát a működtetés nagyobb részét a központi költségvetésnek kell állnia, vagy kevesebbet kellene elvonnia Budapesttől.
A főpolgármester-jelölt emlékeztetett, hogy a kormányzat a Várkert Bazár költségeit újabb háromszáz millió forinttal egészítik ki, ekkora összegből pedig több kórházat "ki lehetett volna húzni a bajból".
Falus leszögezte: a főváros "állítja elő a költségvetés hatvan százalékát", ezért elvárható, hogy színvonalasabb legyen az egészségügyi ellátás, az oktatás, a közösségi közlekedés, összességében élhetőbbé váljon a város. "Orbán Viktor terve az, hogy felszámolja az önkormányzatokat, és helytartókat ültessen a nyakunkra" - jelentette ki a jelölt, aki szerint a budapestieknek a tőlük elvett pénzből "csak lelátó és bazár jut".

Tüttő Kata
Reklám