A szocialisták Országos Elnöksége szerdai ülésén Katona Tamást választotta meg az MSZP pártigazgatójának.
A pártigazgató személyéről az MSZP elnökének javaslatára, a megyei elnökök és az országos testületek vezetőivel folytatott konzultáció után döntött a testület. Katona Tamás az MSZP Tudományos, Innovációs és Felsőoktatási Tagozatának elnöke, egyetemi tanár, a KSH volt elnöke.
Az MSZP korábbi pártigazgatója, Velez Árpád, aki 2012 márciusa óta töltötte be a posztot, szombaton mondott le tisztségéről, mert úgy érezte, elfogyott iránta a bizalom.



