Megvédte címét az Egyesült Államok válogatottja a spanyolországi férfi kosárlabda-világbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben 37 pontos különbséggel legyőzte Szerbia csapatát. Az olimpiai bajnok amerikaiak ötödször szerezték meg a vb-aranyat, ezzel csúcstartóvá léptek elő.
Sokan szoros mérkőzésre számítottak, de nagyjából három percig volt partiban a szerb válogatott, ekkor még 15-7-re vezetett az európai együttes, de a Team USA egy 15-0-s futással mindent megváltozott és már nem volt kérdés az elsőség sorsa. Az első félidőben szinte hibátlanul tripláztak az amerikaiak, Irving, Faried és Harden is kiválóan kosárlabdázott, így a szünetben 26 pontos volt az előnyük. A térfélcserét követően tovább nőtt a különbség, mígnem az utolsó játékrészre kicsit visszavett a tempóból az amerikai csapat, így alakult ki a végére "csak" 37 pontos differencia.
Eredmény, döntő:
Egyesült Államok-Szerbia 129-92 (35-21, 32-20, 38-26, 24-25)



