Az országgyűlés mentelmi bizottsága Hiszékeny Dezső szocialista lépviselő mentelmi jogának felfüggesztését javasolja - közölte a testület KDNP-s elnöke a testület ülése után.
Vejkey Imre a zárt ülésen született határozatról közölte: öt igen és egy tartózkodás mellett hoztak döntést. A legfőbb ügyész leiratot juttatott el az Országgyűlés elnökéhez, és ebben az szerepel, hogy közvádas bűncselekmény alapos gyanúja merült fel - emlékeztetett. Jelezte: az ülésen meghallgatták Hiszeékeny Dezsőt is, aki maga is a mentelmi jog felfüggesztését kérte. A szocialista politikus azt mondta: nem követett el bűncselekményt, és szerinte az ügyészség politikai megrendelésre cselekszik.



