Barack Obama amerikai elnök kedden újabb mintegy 350 katonát vezényelt Bagdadba, az Egyesült Államok ottani nagykövetsége védelmének megerősítésére.
Az elnök ezzel a külügyminisztérium egy korábbi kérésének tett eleget, a Pentagon jóváhagyásával. A Fehér Ház közleménye szerint miközben több Irakba küldött katona elhagyja Irakot, az iraki fővárosban működő diplomáciai létesítmények erőteljesebb és fenntartható védelmet kapnak. Az erősítésnek a kommüniké értelmében nem lesz harci szerepe.




