Komplex intézkedési terv szükséges az orvosok és az egészségügyi szakdolgozók elvándorlásának megakadályozására - jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára kedden egy budapesti szakmai konferencián.
Zombor Gábor az önkormányzati egészségügyi napok 18. konferenciáján, amelyet Egészségügy 5 dimenzióban címmel rendeztek meg, azt mondta: az elvándorlás megakadályozásában a kormánynak szorosan együtt kell működnie az egyetemekkel, az intézményekkel és az érdekképviseletekkel. Komplex intézkedési terv szükséges, amelybe beletartozik a bérek további emelése, a mozgóbérek és a túlórák rendezése - tette hozzá.
Hangsúlyozta: a magyar egészségügy számára az egyik legfontosabb érték a jól képzett orvosok és a szakdolgozók.




