Egész napos ünnepi program

Szent István-rend Rubik Ernőnek és Kertész Imrének

Belföld
  • 2014.08.19. - 06:03

Az augusztus 20-i nemzeti ünnep – a hagyományoknak megfelelően – az idén is a nemzeti lobogó felvonásával és tisztavatással kezdődik. A Kossuth téren fél 9-től Áder János köztársasági elnök és Hende Csaba honvédelmi miniszter mond beszédet.

A nap ezután családi programokkal, koncertekkel, aratómenettel és kenyéráldással folytatódik. Ünnepi szentmisét mutatnak be 17 órától a Szent István-bazilikában, amely után elindul a Szent Jobb-körmenet. Az ünnepi tűzijáték 21 órakor kezdődik. A Sándor-palotában 11 órakor adják át a Magyar Szent István-rendet Rubik Ernő feltalálónak és Kertész Imre írónak. A legmagasabb magyar állami kitüntetést a miniszterelnök előterjesztésére a köztársasági elnök adományozza.

Balog Zoltán, az emberi erőforrá­sok minisztere tegnap a Pesti Vigadóban adott át állami kitüntetéseket és szakmai díjakat. A tárcavezető a Magyar Érdemrend középkereszt, Magyar Érdemrend tisztikereszt, Magyar Érdemrend lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt és Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetéseket, Bessenyei György-, Móra Ferenc-, Pauer Gyula-, Szinnyei József- és a Népművészet Ifjú Mestere díjakat adta át. Áder János államfő megbízásából a miniszter példamutató tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend középkereszt a csillaggal polgári tagozat kitüntetést adott Nemes Attilának, az orvostudomány doktorának és Tomcsányi Pál Széchenyi-díjas agrármérnöknek. Balog Zoltán úgy fogalmazott, a kitüntetés rang, mert a közösség döntése áll mögötte, de felelősség is, hiszen a kitüntetetté a nemzet bizalma.

Reklám