Bajnokok lettünk GDP-növekedésben

Nyolcéves rekord a bruttó nemzeti össztermék 3,9 százalékos emelkedése magyarországon, jóval nagyobb, mint az eurózónában

Gazdaság
  • 2014.08.15. - 01:36

Nyolc éve nem látott ütemmel bővült a második negyedévben éves alapon a magyar gazdaság: az első negyedévi 3,5 százalék után 3,9 százalékkal – jelentette tegnap a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint három százalék felett lesz az idei növekedés. Az eurózónában a bruttó hazai össztermék (GDP) átlagos növekedése 0,7 százalék lett, így a magyar adat tükrében jelentős a különbség.

gdpgraf
Reklám