Egy évet tölt rács mögött egy vietnami férfi, mert ellopott hat kutyát. Más kutyatolvajokat pénzbírsággal szoktak sújtani, vagy meglincselik őket.

A kutyatulajdonosok dühösek, mert a tolvajok, akik ellopják háziállataikat, hogy éttermeknek eladják azokat, csak bírságot fizetnek ahelyett, hogy bűnvádi eljárásnak vetnék alá és börtönre ítélnék őket.
Mivel sok falubeli szerint a kutyalopásért járó büntetés nagyon enyhe, az emberek a múltban gyakran folyamodtak önbíráskodáshoz: a helyi sajtó szerint az elmúlt évben legalább 20 kutyatolvajt vert agyon a feldühödött tömeg.
Forrás: MTI



